„Idealna Pani domu w BDSM” – czyli porozmawiajmy o nietypowej twórczości Kat Toronto.

mis

Szukajcie, a …

Witajcie! Dziś o kulturze w trochę bardziej kontrowersyjnym stylu. W poniższym wpisie chciałbym podzielić się z wami twórczością pewnej znanej artystki z San Francisco. Tytułowa Kat Toronto znana jest bardziej pod swoim pseudonimem artystycznym „Miss Catface”. Jak najprościej opisać prace owej performerki? Hm… Twórczość Pani Toronto to abstrakcyjne przedstawienie postaci „pani domu z lat 50.” w – momentami – wulgarnym klimacie BDSM. Autorka stworzyła serię portretów o wspomnianej tematyce, które w bardzo krótkim czasie stały się głównym tematem rozmów współczesnego kuluaru sztuki współczesnej. Performerka w swoim projekcie w oryginalny – i bardzo prosty – sposób miesza sielankowe portrety kobiet z surrealizmem własnej kreatywności. Celem działań artystki jest pobudzenie w odbiorcy refleksji związanych ze sferą własnej seksualności. Powodem wyboru tematyki przez Panią Toronto niezaprzeczenie jest przeszłość tytułowej bohaterki. Autorka prac w wieku 29. lat poddana została całkowitej histerektomii (zabieg usunięcia macicy – przyp. red.). Trudne doświadczenie artystki miało olbrzymi wpływ na przyszłą sztukę performerki.

Po latach zmagania się ze „szufladkującym” światem i wielu próbach odnalezienia własnej seksualności postanowiła przefiltrować swoje przemyślenia przez artyzm. Klimat BDSM nie jest w tym wypadku przypadkowy. Nie chodzi o sztuczną kontrowersję dla mediów. Artystka we wspomnianych klimatach ujęła metaforę maski BDSM, jako czegoś ukrytego, tłamszonego, mocnego, nieakceptowalnego społecznie i „prawdziwego” w odwadze anonimowości.W efekcie możemy podziwiać poniższe prace artystki, które niejednokrotnie zmuszają do myślenia. Więcej prac Kat Toronto już dzisiaj na moim fp, który znajdziecie tutaj. Do napisania niebawem!

9ae82907ad0384f75354efef42b757c5

9d0a842a2889645837e858d75445789e

45e43871ca360221fd7ff4dab9fd3707

97ec4bf1b9fbc366d8591ce818664c11

9807b18bb741372eeda3a3c7ecabf6ed

Reklamy
Otagowane ,

5 thoughts on “„Idealna Pani domu w BDSM” – czyli porozmawiajmy o nietypowej twórczości Kat Toronto.

 1. KOSTKA99 pisze:

  mocne.

  Polubienie

 2. magdabraf pisze:

  właśnie dlatego lubię odwiedzać twojego bloga 🙂 ciekawie jak zwykle 🙂

  Polubienie

 3. mariuszek pisze:

  O,o

  Polubienie

 4. hasolfow pisze:

  WTF? 😀 przekaz fajny i trafiony 😀 swoją drogą ciekaw jestem ile osob nieświadomych intencji artystki będzie bojkotować wystawe w grudniu w berlinie

  Polubienie

 5. powalacace pisze:

  ciekawe, chociaż przed przeczytaniem wpisu, raczej odrzucające mi się wydało, czasem warto zajrzeć głębiej 😉

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: