„Niewidzialni” – czyli niesamowita książka, którą przeczytasz tylko i wyłącznie na mrozie.

niewidzialniorgi

Zimna pozycja.

Tak wiem, ten tydzień jest wyjątkowo skromny jeśli chodzi o moją aktywność na blogu. Do niedzieli  raczej się to nie zmieni… No ale mimo gorączki i natłoku zadań postanowiłem się w ten „filmowo mroźny” wieczór do was uśmiechnąć 🙂  – chociaż krótkim wpisem. Jeżeli mowa już o mrozie i pisarstwie, podzielę się z wami dzisiaj ciekawą informacją. Na artykuł poświęcony akcji promocyjnej niezwykłej książki „Niewidzialni” trafiłem kilka dni temu. Tytułowa pozycja to bardzo łakomy – co ważne polski – kąsek literacki dla każdego fana dobrej literatury. Autorami tytułowej pozycji są osoby bezdomne, podopieczni braci zakonu kapucynów. W środku książki znajdziemy wspomnienia, wiersze, rysunki, a nawet sztukę teatralną. Na pierwszy rzut oka nic nie zwykłego… Gdzie jest haczyk? W celu poznania książki musimy przeczytać ją na zewnątrz. Książka wydrukowana jest farbą, która ujawnia litery jedynie w ujemnej temperaturze, zatem żeby przeczytać tekst, musimy fizycznie stać na zimnie! W związku z faktem, że jedynie niska temperatura pozwala zobaczyć zawartość tytułowej pozycji zaryzykuję stwierdzenie, że mamy w tym wypadku do czynienia z istnym happeningiem literackim.

Czytając „Niewidzialnych” dosłownie czujemy „o czym tekst traktuje”. Datki ze sprzedaży książki przeznaczone będą na Fundację Kapucyńską, która planuje rozbudowanie siedziby i jadłodajni dla osób bezdomnych w Warszawie. Niesamowita sprawa, jak tylko zdobędę tytułową pozycję na pewno was o tym poinformuję! 🙂 Do napisania niebawem!

 

Reklamy
Otagowane , ,

5 thoughts on “„Niewidzialni” – czyli niesamowita książka, którą przeczytasz tylko i wyłącznie na mrozie.

 1. magdabraf pisze:

  WOOOW! ❤

  Polubienie

 2. mariuszek pisze:

  rewelacyjna sprawa! 🙂 🙂

  Polubienie

 3. borysek66 pisze:

  nie widziałem że literatura może tak zaskakiwać 😛 w sensie że można zrobić happening 😛 Magiczna sprawa, książka do czytania przy otwartym zamrażalniku 😛

  Polubienie

 4. Fragles pisze:

  😀

  Polubienie

 5. Coco pisze:

  Dobre

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: