„Odwrotności w popkulturze” – kobiety plus size odtwarzają kampanie ze szczupłymi modelkami…

xxlorg

Delikatny temat?

Zaczynamy grudzień przytuleniem kultury masowej. A dokładniej kontrowersji jaką wywołała tegoroczna sesja mająca na celu przełamanie stereotypów związanych z promocją nadgorliwie szczupłych kobiet w modelingu. Ale długie zdanie. Prywatnie uważam temat za wyczerpany. Podobnych akcji było już naprawdę dużo w ostatnich dziesięciu latach. O ironio… akcje miały na celu walkę ze stereotypami, rzeczywistość zweryfikowała jednak wspomniane założenie po swojemu. Zaryzykuję stwierdzenie, że z biegiem lat podobne kampanie społecznościowe zaczęły przybierać niezdrową formę. Konsumenci bowiem bardzo często mylą otyłość w granicach bezpiecznej dla zdrowia normy, z otyłością chorobową. Chciałbym być w tym momencie dobrze zrozumiany. To bardzo chwalebne, że tego typu akcje mają uczyć społeczeństwo tolerancji, a nastolatkom szukającym autorytetu dać „pokarm” dla niskiego poziomu samooceny. Problem tytułowych kampanii polega raczej na błędnej interpretacji konsumentów, która opiera się na promocji usprawiedliwienia bezczynności w chorobie jaką jest otyłość.

Poza tym przeglądając internety wiele razy natknąłem się na artykuły i wpisy rubensowskich osób, które hejtem próbują podbudować swoje ego. To śmieszne, że osoby otyłe walcząc o tolerancje, jednocześnie obrażając osoby szczupłe. Komentarze w stylu „Facet na kości nie poleci” są plagą polskich portali społecznościowych. Śmierdzi hipokryzją? Taka moja mała dygresja tematyczna. Wróćmy jednak do spraw kultury. Zapraszam was do projekcji poniższego materiału. Kobiety zrobiły coś niesamowitego, z intencjami, które w pełni popieram 🙂 . A co wy myślicie na ten temat?

Reklamy
Otagowane

5 thoughts on “„Odwrotności w popkulturze” – kobiety plus size odtwarzają kampanie ze szczupłymi modelkami…

 1. Od skrajności w skrajność- najpierw wybiegi wypełnione anorektyczkami, potem otyłe kobiety udające, że są tylko „size +”(co w ogóle oznacza + size?) A przecież to nie chodzi o rozmiar – ZDROWE jest piękne-nieważne, czy w rozmiarze 36, czy 42.

  Polubienie

 2. Ajax pisze:

  Grubo! 🙂

  Polubienie

 3. Mlodybog pisze:

  Duze jest fajne…

  Polubienie

 4. powalacace pisze:

  zgadzam się, skrajności i walka jednych z drugimi, żeby podnieść swoją samoocenę są słabe

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: