Opuszczone spodnie wyglądają spoko? – czyli poznaj kontrowersyjną historię i genezę „luźnej mody”.

ssspod

Seks oferta.

Witajcie moi kochani, dziś wpis dosyć nietypowy. Oczywiście nadal poruszamy kwestie szeroko rozumianej kultury… Moda na opuszczone spodnie jest znana praktycznie na całym świecie. Zamek rozporka znajdujący się na wysokości kolan króluję za równo na czerwonych dywanach, jak i przed sklepami z tanim piwem. Przepraszam za prywatną złośliwość, no ale trudno jest mi się chwilami powstrzymać. Osobiście nie neguję tytułowej mody, bardzo często wygląda ona – w ciekawym połączeniu – naprawdę sensownie. Niemniej jednak bardzo często uśmiecham się do samego siebie, gdy widzę na ulicy nastolatki z papierosem w dłoni, z opuszczonymi – „gangster” – spodniami. Dlaczego się uśmiecham? Przytulmy szokującą historię tytułowej mody. Sagging dosłownie znaczy „obwisły”. Kluczowym elementem mody na opuszczone spodnie jest wystająca bielizna – zazwyczaj slipki. Kto na to wpadł po raz pierwszy? Dlaczego tak ważna jest wystająca bielizna? Co miało to symbolizować? Problemowi jako pierwszy przyjrzał się sędzia Greg Mathis. Po dokładnym zbadaniu tytułowego zjawiska kulturowego stwierdził jednoznacznie, że sagging ma bezpośredni związek z przepisami amerykańskich więzień.

W wspomnianych regulaminach znajdziemy między innymi zasadę mówiącą o tym, że więźniowie nie mogą z wiadomych przyczyn nosić paska do spodni – więc te opadają na biodra. Sędzia poszedł jednak krok dalej w swoich badaniach i przeanalizował – znany mu dobrze z tytułu wykonywanego zawodu – metajęzyk więzienny, a co za tym idzie symbolikę komunikowania się skazańców w sposób niewerbalny. Opuszczenie przez więźnia spodni poniżej bioder oznacza w więziennym języku gotowość do odbycia stosunku seksualnego. Dokładniej rzecz ujmując, stosunku analnego.

 • „Kto ściągnął spodnie i pokazał własną bieliznę wysyłał zaproszenie. Było to zielone światło. Oczywiście przyjemność ta była płatna.” – cyt. Greg Mathis

Tak, dobrze przeczytaliście. Nie chodziło w tym wypadku o „przyjemność”, a o najnormalniejszą w świcie prostytucję. Z tą różnicą, że zamiast pieniędzy „więzień sprzedający swoje ciało” dostawał w zamian papierosy, używki lub kawę. Powyższa moda stała się inspiracją dla amerykańskich raperów i bardzo szybko owładnęła cały świat. Zupełnie nieświadomi fani zaczęli z czasem naśladować swoich idoli, nie znając przy tym – zazwyczaj – prawdziwej genezy owej mody.

sagging_acf98a_1724962

Reklamy
Otagowane , ,

4 thoughts on “Opuszczone spodnie wyglądają spoko? – czyli poznaj kontrowersyjną historię i genezę „luźnej mody”.

 1. natiskowronska pisze:

  ale jaja, dosłownie 😛

  Polubienie

 2. Fragles pisze:

  Hahaahahahah

  Polubienie

 3. Huśtawki pisze:

  Usmialam się 🙂 i już nie mogę się doczekać jak mój brat (który nosi w ten sposób spodnie) wróci do chaty. Zgasze go równo 🙂

  Polubienie

 4. Lykkultury pisze:

  Haha 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: