Pedofilia? Jaka pedofila? – czyli kompleksy narodówki, Teatr Nowy w Poznaniu i słowiki w tle.

kr

Brawo Teatr Nowy!

Narodówka znowu daje o sobie świadectwo… Oczywiście negatywne, bo jakże inaczej? Tym razem sprawa dotyczy głośnego spektaklu „Po co psuć i tak już złą atmosferę”, na podstawie książki Marcina Kąckiego, która swoją premierę miała w Teatrze Nowym w Poznaniu. Wiecie co? Pomijam już aspekt wolności w sztuce, bo o nim mówiłem w tym roku już do znudzenia. Powiem inaczej… cholernie złości mnie fakt, że banda spaczonych patriotów – choć bardziej pasują tu słowa „pseudo nacjonalistów” – walczy o swoją ojczyznę, nie znając podstaw gramatyki języka polskiego i Konstytucji własnego kraju. Nie przesadzam, wystarczy wejść na jakiekolwiek forum narodówki, aby przekonać się, że ktoś chyba często opuszczał zajęcia w szkole. Według mnie działa to wszystko w następujący sposób: ktoś bardziej oczytany lub osoba partyjna puszcza cynka na forum o skandalicznej sztuce w teatrze, która „pluje na Polskę”. Prymitywy niczym stado krów, ruszają uprawiać sztukę dla sztuki – albo bardziej rozróbę dla rozróby. Z punktu widzenia socjologii i psychologii osoby, które należą do tego typu ugrupowań, bardzo często nie zgadzają się – albo nawet nie rozumieją – ich ideologii.

Mają potrzebę przynależności, którą spełniają w jakiejkolwiek grupie, która ich akceptuje. Podobnie jest z klubami piłki nożnej. No, ale to już inny temat. Wracając do dzisiejszych rozważań… Grupa narodowców z Poznania zorganizowała protest przeciwko sztuce Teatru Nowego, przed budynkiem Teatru Dramatycznego. Na transparentach widniały napisy ” Poznań przeprasza za Kąckiego”… Śmiać się czy płakać? Bardzo dużą satysfakcję sprawił mi wpis na Facebooku Teatru Nowego, który w sposób inteligentny odnosi się do zaistniałej „sytuacji”, dając przy tym mocnego pstryczka w nos poznańskim narodowcom – poniżej screen ze wspomnianym postem.

z19929483Q,Plac-przed-Teatrem-Dramatycznym--Demonstracja-Mlod

Może jeszcze słowo na temat kontrowersji w sztuce, na którą tak narzekają tytułowi demonstranci. Widowisko porusza problem – między innymi –  zmowy milczenia, dotyczącej skandalu pedofilskiego w chórze Polskie Słowiki. Hm… kurcze… zarykuję stwierdzenie, że narodowcy swoim zachowaniem bronią pedofilii – no tak to przynajmniej wygląda 🙂 . W ogóle sprawa dorosłych lubujących się w dzieciach jest ostatnio w mediach na topie, w niedzielę byłem na innym spektaklu Teatru Nowego, który również poruszał ową kwestię – mowa o sztuce „Mokradełko”, której recenzję znajdziecie na blogu jeszcze w tym tygodniu. Kolejną „pedonowinką” była dla mnie ostatnia wiadomość z Holandii. Tamtejsze stowarzyszenie MARTIJN, które dąży do „zniesienia barier prawnych”, zabraniających dorosłym relacji seksualnych z dziećmi, chce posiadać status „legalnej”. Holenderski Sąd Najwyższy odrzucił tę prośbę, dlatego teraz pedofile zgłosili się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Po prostu brak słów… Niech choć Teatry robią to, co Państwo powinno już dawno.

 

Reklamy
Otagowane , , , ,

5 thoughts on “Pedofilia? Jaka pedofila? – czyli kompleksy narodówki, Teatr Nowy w Poznaniu i słowiki w tle.

 1. borek pisze:

  Brawo Figaj! Lubie Pana trzeźwe spojrzenie na to co się dzieje… 🙂

  Polubienie

 2. magda braff pisze:

  narodówka to banda prymitywów która w połowie nawet nie zna głownych założeń nacjonalistycznych, to jak z klubem legi jestem fanem piłki i klubu więc chodze na ustawki bo to jest podstawa mojej przynależności LOL

  Polubienie

 3. kokos pisze:

  narodówka to chołota, która nie ma co w domu robić patrioci którzy rzucają na demonstracjach w swoich obywatelskich braci kamieniami!

  Polubienie

 4. agatki pisze:

  słyszałam o tej sprawie w Holandii 🙂

  Polubienie

 5. FilipB. pisze:

  cóż… nie wiem czy śmiać się czy płakać…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: