Już jutro zapraszam do Teatru STP w Poznaniu, na „Bakchanalia” Ewy Skwary!

kr

Zapraszam!

Pragnę poinformować wszystkich poznaniaków – i nie tylko – że już jutro będzie można zobaczyć moją skromną osobę na deskach Teatru STP! Musical „Bakchanalia” autorstwa Ewy Skwary to komedia przesiąknięta wyszukanym poczuciem humoru, odważnymi tematami życia i dużą dawką piosenki – nie tylko – aktorskiej. Sztuka swoją premierę miała już w roku 2014, jednak w związku z szerokością swojego przedsięwzięcia wystawiona została dopiero kilka razy. Zapomniałbym jeszcze o jednym! W owej sztuce gram jedną z pierwszoplanowych ról :). Poniżej wpisu znajdziecie foto-relacje z tegorocznych prób widowiska. Zanim zacytuję informacje z afiszy teatru, podam kilka danych technicznych. Sztukę będzie można zobaczyć jutro o godzinie 19.05 na II piętrze CKZ w Poznaniu, w Sali Zegarowej. Spektakl niebiletowany, czyli wejście całkowicie free! Ilość miejsc jednak na widowni jest ograniczona. Na ostatnim spektaklu STP pt. „Masochista” dziesiątki widzów zmuszonych było do zajęcia miejsca na podłodze pod sceną. Dlatego – ukrywając narcyzm – sugeruję o wcześniejsze przybycie zainteresowanych.

We wspomnianych zapowiedziach teatralnych czytamy, cyt. „Bakchanalia to komedia z piosenkami – o tolerancji, miłościach niezwyczajnych i przewrotnym autorze tekstu. Dzieje się wtedy, tu i teraz. Występują : KWINTUS (Bartosz Figaj) – obywatel rzymski, wiek-1/2 wieku, JULIA (Agata Królikowska) – jego córka, dziewica- podobno (?), LESBIA (Aleksandra Galant/Marta Wiśniewska) – młoda rozwódka, urocza – wiadomo – jak to rozwódka, ŻONA (Izabela Kaczmarek/ Sylwester Sitkowiak) – nie wiadomo po co, ale jest (niestety), SODOM (Łukasz Wolff) – niewolnik sodomita (jakby mu nie wystarczało, że już jest niewolnikiem), EUNUCH (Oskar Pozorski) – niewolnik , ale za to jaki!!!, CHÓR NIEWOLNIC – wszystkie młode, ładne i ponętne.
(Może , a nawet powinno być wśród nich kilku niewolników – dla zachowania gatunku , oczywiście). Życie jest komedią, tragifarsą też, czasem płaczesz, to znów śmiejesz się do łez, A musical tu posłużył jako wzór, tak przyjemnie przecież obśmiać w moll i w dur. EWA SKWARA” – serdecznie zapraszam 🙂 .

Reklamy
Otagowane , ,

2 thoughts on “Już jutro zapraszam do Teatru STP w Poznaniu, na „Bakchanalia” Ewy Skwary!

  1. Kamil94 pisze:

    bosko!!!! 🙂

    Polubienie

  2. Piotr Jastrzębski pisze:

    klimatycznie 😀

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: