Apel o wsparcie dla Jacusia! – zróbmy coś dobrego dla innych, nie tylko na święta!

89

Pomożecie? 😉

Moi kochani, dzisiaj troszkę z innej beczki. Jacuś, syn moich serdecznych przyjaciół potrzebuje Waszej pomocy! W dzisiejszym wpisie podzielę się z Wami gorącym apelem rodziców Jacka. Mam nadzieję, że mogę liczyć na Wasze zaangażowanie… Jacuś 03.09.2015 roku skończył 6 lat, urodził się zdrowy, rozwijał się prawidłowo. Mając 3,5 miesiąca przeszedł zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych i mózgu, sepsę. W szpitalu spędził ponad 3 miesiące, przeszedł operację – drenaż ropniaków podtwardówkowych. Dziś, w konsekwencji tamtej choroby, choruje na ciężką padaczkę lekooporną – zespół Gastauta-Lennoxa, ma zaniki korowe i podkorowe mózgu. Został zakwalifikowany do diety ketogennej, którą jest leczony od września 2011 r. w Chorzowskim Centrum Onkologii i Pediatrii. Jacuś ma niedowład 4-kończynowy spastyczny, niedorozwój psycho-ruchowy (nie chodził, nie siedział samodzielnie, nie słyszał, nie mówił). Stwierdzono u niego głęboki, obustronny niedosłuch, jest obustronnie implantowany ślimakowo. Jacek jest codziennie rehabilitowany, korzysta z dogoterapii i hipoterapii. Rehabilitacja zaczyna przynosić efekty. Od 13.02.2012 roku nie miał ani jednego ataku padaczki!

Choć Jacuś nie mówi, interesuje się otaczającym światem, chętniej nawiązuje kontakt wzrokowy i zaczyna obserwować i naśladować otaczające go osoby. Jest bardzo ruchliwym, energicznym i ciekawym świata dzieckiem, zaczął siadać, raczkować i wstawać, nadal jednak nie utrzymuje równowagi i nie chodzi samodzielnie.
Dzięki intensywnej rehabilitacji zaczyna stawiać kroki przy „balkoniku”. Wymaga wciąż intensywnej terapii i stymulacji. Jako rodzice robimy wszystko, aby w przyszłości Jacuś stał się jak najbardziej samodzielny. Wierzymy, że stan jego zdrowia będzie się cały czas polepszał.

Jacuś potrzebuje pieniędzy na zakup leków, suplementów diety, środków higienicznych, ubrań, butów ortopedycznych, turnusy rehabilitacyjne , rehabilitację, basen, pomoce dydaktyczne, dojazdy do szpitala w Chorzowie, części wymienne do implantów ślimakowych.

Jacek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, bardzo prosimy o wpłaty nawet drobnych kwot na jego rzecz. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Anna i Marcin Drajer z Jacusiem
Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 11351 Drajer Jacek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Bardzo prosimy również o przekazanie 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS: 0000037904,
a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”: 11351 Drajer Jacek

Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.

Dane kontaktowe: Ania Drajer
anna.drajer@onet.pl, tel. Ania Drajer 506 031 749

Reklamy
Otagowane

4 thoughts on “Apel o wsparcie dla Jacusia! – zróbmy coś dobrego dla innych, nie tylko na święta!

 1. Magda Braf pisze:

  jaki słodziak! ❤

  Polubienie

 2. borys pisze:

  pomyślimy 😀

  Polubienie

 3. anastacja86 pisze:

  chętnie pomogę 🙂

  Polubienie

 4. lolek73 pisze:

  nice me to 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: