STOP IMIGRANTOM do Czerwono Białego kraju, który ledwo radzi sobie z samym sobą.

kr

Nie może Pani adoptować dziecka.

Nie jestem rasistą i staram się być tolerancyjny wobec innych religii. Choć, jeśli chodzi o tolerancję religijną, to w niektórych przypadkach jest mi cholernie trudno. Niemniej jednak mam powoli dosyć ciągłych sprzeczek o uchodźców skądkolwiek. Zarówno jeśli chodzi o islamskich fanatyków, jak i nie radzących sobie Ukraińców. Powiem szczerze, że w głębi serca jest mi żal tych ludzi. Naturalną rzeczą jest, aby patrzeć na drugiego człowieka nie przez pryzmat jego religii, czy poglądów politycznych. Jeśli dzieje się drugiemu człowiekowi krzywda, naszym obowiązkiem jest mu pomóc, zachowując przy tym zdrowy racjonalizm. No, właśnie… zdrowy racjonalizm. Cytując jednego z moich ulubionych mówców – B. Willsona – „jak możesz pomóc drugiemu człowiekowi, jeśli twój własny dom jest nieuporządkowany” jestem przeciwny przyjęciu jakichkolwiek uchodźców do naszego biało czerwonego domu. Naprawdę wydaje mi się, że mamy od cholery własnych problemów i nie potrzebne nam kolejne. Nie potrafimy poradzić sobie sami ze sobą, a poniektórzy chcą nieść chwalebną pomoc innym.

To trochę tak, jak by kobieta w ciąży, z hivem i nowotworem z przerzutami, bez mieszkania i złotówki przy duszy chciała z dobrego serca adoptować dziecko. Dobre chęci to nie wszystko. Uważam, że podstawą pomocy drugiemu człowiekowi jest posiadanie „warunków” do takowej pomocy.

W sieci królują przez ostatnie miesiące setki memów, artykułów i „anonimowych anegdot”, które mają za zadanie pokazać – podobno – prawdziwą twarz uchodźców. Przeglądając kilka portali widziałem już nagrania, na których uchodźcy wyrzucają do śmieci paczki z darowaną im żywnością lub w sposób – co najmniej – nieprzyzwoity odnoszą się do osób starających się im pomóc. Nie wiem, ile w tym prawdy. Jednak stanowczo za dużo wspomnianych przykładów można znaleźć w sieci, aby określić je przypadkowymi lub wyimaginowanymi.

Naprawdę staram się zrozumieć uchodźców i wierzę, że znajdują się oni w bardzo trudnej sytuacji. Tak, to tylko słowa. Prawda jest taka, że choćby w procencie nie potrafię przecież wyobrazić sobie, co czuje człowiek pozbawiony domu, a właściwie własnego miejsca na ziemi, chcący zapewnić sobie i swojej rodzinie jakąkolwiek przyszłość. Niemniej jednak uważam, że Polska zdecydowanie nie jest gotowa, aby oferować uchodźcom pomoc w postaci otworzenia dla nich granic. Zaryzykuję stwierdzenie, że „pomagając im” skrzywdzilibyśmy nie tylko siebie, ale ich samych.

Reklamy
Otagowane ,

10 thoughts on “STOP IMIGRANTOM do Czerwono Białego kraju, który ledwo radzi sobie z samym sobą.

 1. maras pisze:

  popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!@#!@

  Polubienie

 2. renatka pisze:

  emigrantom czy imigrantom ? jak jest poprawnie bo juz sama nie wiem

  Polubienie

  • figajpisze pisze:

   O emigracji i emigrantach mówimy w sytuacji gdy ktoś skądś wyjeżdża. Np. wielu Polaków wyemigrowało do Anglii. Natomiast o imigracji i imigrantach mówimy, gdy ktoś gdzieś przyjeżdża. Np. podczas drugiej wojny światowej w Wielkiej Brytanii nastąpiła wielka imigracja ludzi ze wschodniej Europy.

   Polubienie

 3. Hanna Kamierczuk pisze:

  Również popieram. Co innego pomoc wysyłając paczki / finansując transport / zapewniając edukacje i wakacje dzieciom a co innego wziąć odpowiedzialność w pełni za czyjeś życie, w chwili gdy nie panujemy nad własnym.

  Polubienie

 4. zielonek pisze:

  niech zrobia referendum w tej sprawie najlepiej

  Polubienie

 5. gg pisze:

  rzad nie potrafi zapewnic polakom opieki zdrowotnej i sojalnej a chce brac sie za niesienie pomocy innym. nie wystarczy ze damy emigrantom mieszkania…

  Polubienie

 6. Maja Pietka pisze:

  tez jestem mega tolerancyjna, mozemy nies pomoc tym ludziom w tysiace roznych sposobow ale w przypadku otwartych granic o których mowisz rzeczywiscie mozemy jedynie tym ludziom zaszkodzic

  Polubienie

 7. Piotras Borewicz pisze:

  w pelni sie zgadzam

  Polubienie

 8. Em pisze:

  Popieram !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: