„Popek z Kalisza” – dlaczego wolność wyboru nie jest dla ludzi „głupich”?

 555

Boże, czy ty to widzisz ?

Naturalnie jestem za całkowita wolnością, demokracją i generalnym „róbta,  co chceta” i ponoście tego konsekwencje. Jednak ludzie są po prostu  głupi i nie potrafią korzystać z danej im wolności. Dlatego musimy nakładać na polityków konstytucje, na restauratora sanepid, a na kierowcę samochodu kontrole drogowe… Przykład skaryfikacji tytułowego nastolatka należy do koronnych przykładów konsekwencji tego, co się dzieje, gdy ludzie głupi dostają w swoje rączki całkowitą wolność słowa i czynu. Chciałbym być dobrze zrozumiany. Uwielbiam kontrowersje. Pracuję momentami w środowisku pełnym artyzmu i bardzo zróżnicowanych – nie tylko aparycyjnie – osób. Jestem tolerancyjny. Niestety nie wobec wszystkiego. Tylko względem przemyślanych i świadomych zachowań „odbiegających od normy”, które mają czemuś służyć. Co więc myślę o tytułowym dzieciaku z blizną? Dla tych, którzy nie wiedzą w ogóle, o co chodzi. Cyt. ” Karol Sekuła z Kalisza na Facebooku opublikował zdjęcia, na których pokazuje się z wyciętymi fragmentami skóry twarzy.

Blizny przypominają te, które nosi Popek Monster – raper z Legnicy, który razem z projektem Gang Albanii bije rekordy popularności wśród młodych ludzi (jego oficjalny profil na Facebooku lubi ponad 230 tysięcy osób, a kanał na YouTube ma blisko 80 tysięcy subskrypcji). Zdjęcia pociętej twarzy chłopaka z Kalisza w mgnieniu oka obiegły sieć. Po 5 godzinach od opublikowania, zdjęcia udostępniło prawie 2,5 tysiąca osób. Popek Monster z Kalisza pod swoim wyczynem zbiera skrajnie różne komentarze: od słów niedowierzania po szczere poparcie dla pomysłu. Gang Albanii też udostępnił album kaliszanina z komentarzem „Ludzie, co wy z sobą robicie… Udostępniać”.”.

Nie chce mi się tracić za dużo czasu na tego dzieciaka, więc powyższy cytat pozwoliłem skopiować sobie ze strony www.polskatimes.pl, na której znajdziecie więcej fotografii naszego tytułowego „amanta”.  Sam zabieg skaryfikacji uważam za normalny. Skaryfikacje traktuję jako synonim robienia sobie tatuaży, czy piercing. Powiem więcej, czasami oglądając – udane – skaryfikacje zaryzykuję stwierdzenie, że posiadają one momentami rangę sztuki. W tym wszystkim jednak zadaję sobie zawsze pytanie, po co ktoś zmienia swój naturalny wygląd, urozmaica go w kolczyki, tatuaże, blizny. Jeśli na wspomniane pytanie znajduje ciekawą, oryginalną odpowiedź, to naprawdę nie mam nic przeciwko temu. Jednak przykład „Popka z Kalisza” jest dla mnie zwykłym ukoronowaniem ludzkiej głupoty, niedojrzałości i kwintesencją rodzicielskiego zaniedbania. No właśnie. Gdzie w tym wszystkim byli rodzice tego dzieciaka? Ci, którzy niczym konstytucja dla polityka, powinni ograniczać wolność młodego człowieka, w celu „bronienia go, przed własną głupotą” ? Może sprawa wyglądała by w moich oczach nieco inaczej, gdyby nastolatek miał coś do powiedzenia. Niestety, w moim odczuciu, ten dzieciak niczego sobą tak naprawdę nie reprezentuje. Może oprócz braku podstaw kultury, gramatyki polskiej i bardzo niedojrzałego jeszcze pojmowania rzeczywistości. Jak wspomniałem już wcześniej, wielu na przykład artystów lub celebrytów na świecie specjalnie robi sobie tego typu zabiegi, ponieważ „zwracanie na siebie uwagi” to część ich pracy. Ponadto najwięksi performerzy swojego ciała, mają – zazwyczaj – coś dopowiedzenia. Mają swoje poglądy, charakter – nie będący niczyją kopią, działają w życiu społeczeństwa, oficjalnie wypowiadając się na tematy związane ze schowanymi gdzieś pod dywan problemami społecznymi… To rozumiem. Jednak dzieciakowi z Kalisza mogę jedynie współczuć. To naprawdę smutne i godne pożałowania. Ciekawy jestem, jakim dalszym krokiem tego dzieciaka byłaby – wyimaginowana na dzień dzisiejszy – zmiana płci przez swojego idola?

Reklamy
Otagowane , , ,

5 thoughts on “„Popek z Kalisza” – dlaczego wolność wyboru nie jest dla ludzi „głupich”?

 1. Klara332 pisze:

  ten dzieciak to jaki je**** p****

  Polubienie

 2. Monika112 pisze:

  ta cala skaryfikacja to jeden wielki debilizm,

  Polubienie

 3. kaczka pisze:

  tenkoles powinien pojsc dalej i sobie glowe obciac

  Polubienie

 4. Asoia pisze:

  to jeszcze dziecko O,o

  Polubienie

 5. adasiek pisze:

  dobrze piszesz! polać mu!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: