„Dziedziczne Tradycje” – miejsce dobrego smaku, archaicznej atmosfery i wielkiego serca właścicieli.

kokk

Miejsce do „cofania się w czasie”…

Jakiś czas temu przyszło mi występować z recitalem w pewnym zaczarowanym miejscu. Restauracja „Dziedziczne Tradycje” to poemat, w którym łączą się rymy dobrego smaku i ciepła atmosfera, bijąca od ludzi, którzy tworzą owe miejsce. I chyba właśnie o ludzi tutaj chodzi. W związku ze wspomnianym występem, miałem przyjemność poznać trochę bliżej właścicieli restauracji. Twórcami „Dziedzicznych Tradycji” jest charyzmatyczna para, której niesamowite ciepło otacza każdy zakamarek lokalu. Ach, jak poetycznie. Przyznam, że będąc w ostatnim czasie dość częstym gościem tytułowego lokalu, nietrudno było mi się niejednokrotnie rozmarzyć. Ideą owego miejsca jest powrót – zarówno kulinarny, jak i artystyczny – do lat dwudziestych i trzydziestych. Niesamowite wnętrze, archaiczne oświetlenie i profesjonalna obsługa lokalu „pod muszką” wprowadziła mnie w klimat, o którym tak często śpiewałem w swoich recitalach. Na szczególne uznanie zasługuje kuchnia. Świeżość, świeżość i jeszcze raz świeżość! Poza tym wspomniane już przeze mnie serce, które restauratorzy wkładają w swoje kulinarne twórczości, jest chyba najbardziej doborową przyprawą, jaką można sobie wyobrazić.

IMG_1582_8Restauracja funkcjonuje od stosunkowo krótkiego czasu. Widać, że właściciele ciągle jeszcze nad nią pracują. Troszczą się o nią, jak o swoje dziecko. To widać na każdym kroku. Goście zostają przywitani, nie tylko wyśmienitym smakiem, ale również dobrym słowem od właściciela (Pana Aleksandra – fot.), który należy do tej grupy ludzi, którą nazywam „ludźmi pogody ducha”.

Naturalnie restauracja „Dziedziczne Tradycje” to nie tylko wyśmienita kuchnia. Właściciele stawiają bardzo duży nacisk na to, aby lokal funkcjonował jako swoiste centrum artystyczne Poznania. W niedalekiej przyszłości, w restauracji mają odbywać się permanentnie wieczory z archaicznym kinem i kabaretem. Notabene na jednej ze ścian restauracji zauważyć można niesamowitą kopię francuskiego „Chat Noir”. Prywatnie wydaje mi się, że właśnie w stronę francuskiego czarnego kota mają zmierzać „Dziedziczne Tradycje…”

Naprawdę z całego serca mogę polecić wam tytułowe miejsce. Dotknij poezji smaku i pozwól się zabrać w podróż w czasie, poznając „Dziedziczne Tradycje;”) Więcej na http://poznan.restaurant

 

Reklamy
Otagowane

6 thoughts on “„Dziedziczne Tradycje” – miejsce dobrego smaku, archaicznej atmosfery i wielkiego serca właścicieli.

 1. A.frek pisze:

  na pewno odwiedzę 😉

  Polubienie

 2. klar pisze:

  klimatyczna, poelcam

  Polubienie

 3. Olaka.kamcio pisze:

  Byłam ostatnio z chłopakiem klimat jest, kuchnia jest -naprawdę świetna ), profesjonalizm obsługi jest, a co do wyglądu lokalu to wewnątrz ok ale ogródek maja strasznie zaniedbany…

  Polubienie

 4. Klara332 pisze:

  bylam 🙂 na prawde milo i swietna kuchnia ::)

  Polubienie

 5. Monika112 pisze:

  ŚWIETNE MIEJSCE !! :):)

  Polubienie

 6. OS pisze:

  rowniez polecam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: