„Ich czworo. Obyczaje dzikich” – tragedia w Teatrze Polskim w Poznaniu.

kr

Wulgarne DNO

Naprawdę był to mój „pierwszy raz”, kiedy opuściłem teatr zły, poirytowany i zażenowany. Ponoć pierwszy raz nie zawsze jest taki jaki sobie wcześniej wyobrażamy. Z reguły sam wybieram sztuki teatralne, które chce skosztować. Tym razem bilety na widowisko „Ich czworo. Obyczaje dzikich” były po prostu nieudanym prezentem.
Reżyserka sztuki ( Agnieszka Korytkowska- Mazur) pisze o swoim dziele następująco :  cyt. „Dla nas jest to raczej komedia (farsa nawet!), jaką grają przed sobą nawzajem ludzie niespełnieni. „, cyt. „Wszyscy odgrywamy jakąś rolę w grach, których reguły ustanawia ktoś inny.” – słowa reżyserki uważam za tanie slogany, przyprawione chorym narcyzmem autorki… Uwielbiam metafory i barwy interpretacyjne w teatrze. Mimo to tytułowe widowisko mogę z całą odpowiedzialnością nazwać teatralnym śmieciem. Tandetą najgorszej jakości, obrośniętą zgnilizną słabej gry aktorskiej, o zapachu treści powodujących mdłości.  Po pierwszym akcie sztuki połowa widowni opuściła salę teatralną, nie wracając na nią ponownie. Jak wielokrotnie już pisałem, uwielbiam kontrowersje w sztuce.

Wszystko jednak musi mieć swój cel i odpowiedni przekaz. Bezproduktywność manekinów…, przepraszam, aktorów była odrażająco nudna i męcząca. Reżyseria, scenariusz i mało wygodne krzesła Teatru Polskiego dodawały sztuce zapach wymiocin nastolatków po pierwszej inicjacji alkoholowej. Jeśli macie problemy z zaparciami „Obyczaje dzikich” zapewnią Wam większe sranie niż jakikolwiek środek przeczyszczający. Przepraszam za moją bezpruderyjność, ale do dziś ciężko mi zmyć z siebie brzydki zapach wspomnień związanych z tytułową sztuką.

Reklamy
Otagowane ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: