Czerwono-biała swasta, czyli Hitler Polakiem.

kr

 Swasta.pl

Po spotkaniu z filmem, reżyserii  Władysława Pasikowskiego  „Pokłosie”, moją głowę zaatakowały miliony kontrowersyjnych myśli. Jedna z nich jest projekcją, dotyczącą postaci Adolfa Hitlera, nazizmu i mentalności ludzkiej. Zastanówmy się co było gdyby … Adolf Hitler urodził się w Polsce, a sytuacja (polityczna i ekonomiczna) naszego kraju byłaby identyczna jak ta, w Niemczech, w raczkującym okresie ideologi hitlerowskiej. Czy myślicie, że nasz kraj spotkałaby taka sama historia jak ta, która dotknęła naród niemiecki? Czy możliwe, że w owej projekcji, Polacy nosiliby biało-czerwone swastyki na mundurach? W celu znalezienia odpowiedzi na powyższe pytania, musiałem poświecić wiele czasu na rozmowy, z jednym z moich największych autorytetów. Tak wiec rozmawiając z samym sobą, doszedłem do następujących wniosków… Projekcja i pytanie w niej postawione, dotyczy jedynie sfery mentalnej polaków. Mimo różniących narody historii, uważam ,że każdy kraj byłby zdolny do szerzenia i wcielania w życie ideologi hitlerowskich.

Główny bohater dzisiejszego wpisu Adolf Hitler, odniósł sukces dzięHerb Boreyki sile manipulacji. Pierwszymi osobami, które poparły jego prostokątne wąsy, byli ludzie pozbawieni kreatywności, osobowości i poczucia przynależności. Niezależnie od  narodowości, przy odpowiednich warunkach ekonomicznych i politycznych Hitler mógł zawładnąć każdym krajem, będącym jego projekcyjną ojczyzną. Nawet Polską. W każdym społeczeństwie znajdziemy warstwy mentalne, które oddadzą życie dla ideologi, zapewniającej  bezpieczeństwo i poczucie przynależności.

Ciekawostka: Nasi przodkowie rzeczywiście używali swastyk –  tzw. lewostronna swastyka. Jest to tradycyjny słowiański wzór najprawdopodobniej przejęty od wikingów. Możemy go znaleźć również w polskim herbarzu.

Nie szerze na swojej stronie profanacji. Mimo, że momentami mam na nią ochotę. Dla wszystkich niedowiarków i osób , które poczuły się w jakiś sposób urażone, dzisiejszym

wpisem… Jeśli nie wierzycie w hipotetyczne przemyślenia, policzcie ile osób liczy dziś polska narodówka. Pomyślcie jak wielu ludzi  mimo historii, państwowych zakazów i globalnej mentalności używa czarnych spray-ów na białych murach.

Reklamy
Otagowane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: