M jak Maciej Maleńczuk i jego sposób na niezatapialność w polskim show biznesie.

maaa

M.M. 

Maciej Maleńczuk – ludzie, którzy go znają, dzielą się na dwa obozy. Na ten, który go kocha i na ten, który go nienawidzi. Cytaty: „pisarz, muzyk, wokalista, saksofonista…”, „kontrowersyjny, perwersyjny kobieciarz, prowokator…”, „krytyk rzeczywistości, baron ironii i sarkazmu…”, „fałszywy celebryta, kłamca, cham, narkoman i alkoholik…”, „buntownik i skandalista…”, „człowiek kochający wkładać palce w niezagojone rany naszego kraju…”. O Macieju Maleńczuku można pluć epitetami bez końca. Jednak czas skończyć cytować innych. Artystę miałem przyjemność poznać osobiście. Warto wspomnieć, że jego aktualny band powstał w moim rodzinnym mieście, jakim jest Poznań. Maleńczuk jest jedną z największych, a przynajmniej najbardziej charakterystycznych  ikon polskiej kultury. Wyjaśnijmy sobie coś. Często zarzucany mu fałsz i pseudo artyzm, jest jednak zamierzonym działaniem muzyka. Pod prowokującym stylem bycia Maleńczuka, ukrywa się inteligentny i wrażliwy człowiek. Rzadko zdarza się, aby artysta w tak przemyślany sposób potrafił zbudować swoją markę. Przyznam ,że przez pewien okres czasu, bardzo dokładnie śledziłem sposób funkcjonowania tytułowej persony w mediach.

Nawet w okresach, kiedy M.M. nie pisał własnych tekstów, umiejętnie przyczepiał się do czynnych muzyków. Liczne duety np. Waglewski, Hasiok, Nergal, Loska i wielu innych.
Były również chwile, które zapowiadały „cichy kryzys”. Co robił wtedy Maciej? Postanowił odgrzać sprawdzone przeboje Kabaretu Starszych Panów, aby załatać twórczą dziurę. Plastyczność muzyka i umiejętność manipulacyjna powodują, że o Maleńczuku jest ciągle głośno. W ostatnim czasie M.M. znowu włożył palec w mrowisko, tym razem polityczne…

Reklamy
Otagowane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: