„Przyjęcie dla głupca”- Teatr Nowy w Poznaniu

kr

„Przyjęcie dla głupca”…

Jakiś czas temu miałem przyjemność zająć miejsce na czerwonym schodku – Wraz z przyjaciółką zdobyliśmy bilety na  tzw. „last minute” –  w Teatrze Nowym w Poznaniu; a co za tym idzie obcować z sztuką Francisa Vebera pt. „Przyjęcie dla głupca”… Wejściówki (bo tak potocznie się nazywają) sprzedawane są zawsze piętnaście minut przed rozpoczęciem spektaklu. Ich cena wynosi od 25% do 50% ceny normalnego biletu; dzięki czemu można spędzić miły wieczór we dwoje, za cenę trzydziestu złotych! Jedynym minusem jest fakt, że ilość wejściówek jest ograniczona i nie zawsze zapewniają one miejsce w mało wygodnym  czerwonym fotelu. W celu wyjaśnienia, sztukę oglądałem siedząc na schodach balkonowych. Spektakl mogłem poznawać po raz ósmy. Jak za każdym wcześniejszym razem, z teatru wyszedłem zaskoczony, uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii;) „Przyjęcie dla głupca” to spektakl opowiadający historię wziętego paryskiego wydawcy Pierre’a Brochanta, który co tydzień zaprasza na kolacje niczego nieświadomego tytułowego głupca. Zaproszony delikwent swoją obecnością ma rozbawić burżuazyjne środowisko pozostałych gości.

Jednak (cytując twórców) wbrew oczekiwaniom snobistycznej loży szyderców,czyhającej na kolejną ofiarę, sytuacja wymyka się spod kontroli…
Reżyserem widowiska jest znany poznaniakom Tadeusz Bradecki, który w niesamowity sposób wczuł się w francuskie poczucie humoru i podzielił się nim z widzami.  Obsada w moim odczuciu (nie zmieniająca się od lat) dobrana została w sposób przemyślany i trafny. W głównych rolach możemy zobaczyć takie osobowości jak: Mirosław Kropielnicki, Janusz Grenda czy Edyta Łukaszewska.Ceny biletów mogą zastanawiać (w szczególności biletów normalnych; 50zl), dlatego warto czasem zaryzykować i pomyśleć o tzw. „wejściówkach”.  Z mojej strony mogę podpisać się pod słowami postaci Françoisa i powiedzieć oficjalnie: lubię to!

„Bycie inteligentnym jest cholernie męczące…” Francois, tytułowy głupiec.

Reklamy
Otagowane ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: